ЩО ТАКЕ ПАЛИВНІ ГРАНУЛИ?

Сьогодні актуальним стоїть проблема для всього людства альтернативних варіантів генерації енергії. Одним із виходів можна вважати паливо, яке виготовляється з відходів. Яскравим прикладом можуть стати пелети з лушпиння соняшника.

ПЕЛЛЕТ З ЛУЗГИ СОНЯШКА: КОРИСТЬ АБО ШКОДА


Процес будь-якого виробництва та переробки має свою особливість у тому, що в результаті виходить не тільки готовий продукт, а й відходи. Важливо навчиться правильно та раціонально використовувати ці відходи. Таким чином, у процесі виробництва соняшникової олії залишається лушпиння, що є лушпинням від насіння соняшника. Їх можна переробити на пелет. Це такі гранули, які складаються повністю з пресованого лушпиння. Мають гранули циліндричною формою та невеликим розміром, параметрами до половини сантиметра.

Важливою характеристикою такого палива є його густина, яка становить 1.2 тисячі кілограм на 1 кубічний метр. Луска соняшника проходить процес перемелювання та пресування під високими температурами, перед тим як перетворитися на пелет.

Їх перевага полягає у способі використання гранул як альтернативний вид палива. Адже вони мають безліч позитивних якостей перед традиційними методами:

· Екологічність;

· Енергоємність;

· Економічність;

· Зручність в експлуатації.

Такі речовини не містять хімічних добавок, тому не викликають алергію. Не варто говорити навіть про їх низьку вартість та функціональність. Адже мішок з гранулами переносить будь-які умови зберігання і термін служби досить великий. При цьому транспортувати гранули, які легко приймають будь-яку форму об’єму, дуже просто.

СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ


Після згоряння, пелет з лушпиння соняшника залишає трохи більше відходів, у порівнянні з деревними пелетами. Тому вони знайшли широке застосування в промисловості, де зольний відсоток не відіграє особливої ролі. Звичайно, для приватного домашнього застосування кількість залишків згоряння соняшникових гранул може здатися більшим обсягом.

Варто відзначити, що таку золу можна застосовувати для удобрення рослин у своєму городі, адже вона багата на корисні елементи. Пам’ятайте, що всі відходи можна і просто викинути, але краще дізнатися, як правильно утилізувати або де ще застосовувати. Можливо, навіть залишки будуть придатні ще для будь-яких справ.

Прокрутити вгору