НЕРАФІНОВАНА ОЛІЯ

Олії прийшли в наше життя, і активно використовуються нами у приготуванні їжі та косметології. Наприклад, люди найчастіше використовують цю рідину такого типу:

  • оливкова;
  • рослинна;
  • кокосове;
  • мигдальне та інші.

Такої популярності цей продукт заслужив завдяки своїм корисним властивостям та якості. Але іноді в магазині постає питання: взяти рафіноване або нерафіноване. Все, звичайно, залежить від цілей, для яких ви робите покупку. Виходячи з цього, і варто робити вибір. Тому потрібно розібратися, що являють собою обидва ці варіанти і дізнатися про їх відмінності один від одного.

ДЕ ЙОГО ЗАСТОСОВУЮТЬ

Нерафіновані олії отримують холодним або гарячим віджиманням. Очищення ж відбувається лише одне, від механічних домішок. Тому даний продукт має більше компонентів та мікроелементів, якими до цього мала рослина. Відрізняється також його темний колір та запах, смак. Його застосовують для салатів або холодних страв, де потрібно виділити певну смакову якість.

До складу нерафінованої олії також входить вода, оскільки сам продукт не проходить процедуру очищення від води. Тому при смаженні такий варіант буде пінитися і пригоряти до скороди, що робить його не найвдалішим вибором.

Тому для косметичних цілей неочищена олія підійде краще і допоможе впоратися людині з деякими проблемами. Наприклад, масло активно застосовують у складі масок для волосся, кремів чи лосьйонів. Адже цей продукт насичений жирами та вітамінами, які добре вбираються шкірою чи волоссям, насичуючи його корисними елементами.

Оливкова, наприклад, активно застосовують як лосьйон для засмаги. Потрапляючи на тіло під сонячним променем. Олія не дає шкірі згоріти під ультрафіолетом, а засмага при цьому лягати рівно і красиво. Воно абсолютно нешкідливе для епідермісу, лише в індивідуальному порядку можлива алергічна реакція на індивідуальні складові.

У чому відмінності від рафінованого

Рафінована олія, перед тим як потрапити в упаковку, проходить багато процесів та етапів переробки та очищення. Звичайно, під час цього втрачається значна кількість корисних речовин та активних елементів. Тому такий варіант найкраще підійде у приготуванні їжі або для зовнішнього застосування тим, хто має досить чутливу шкіру. Нерафіноване навпаки, зустрічає на своєму шляху тільки механічний віджим, і тому всі його корисні властивості зберігаються.

Прокрутити вгору