МАКУХА СОНЯШНИКА – ЩО ЦЕ?

Деякі продукти, які вирощуються на полях та городах, мають свою цінність не тільки у свіжому вигляді або після переробки. Те, що залишилося в процесі їх використання, можуть відігравати важливу роль для людини. Наприклад, таким продуктом є соняшник, з насіння якого виробляють соняшникову олію. А що робити із відходами? Не варто їх викидати, а в чому корисність такого «сміття» розглянемо нижче в цій статті.

ПЕРЕРОБКА – СПОСІБ
Отже, після розливання чудової та незамінної олії по баночках, які пізніше виявляться на полицях магазину, залишається кілька продуктів виробництва:

· Макуха;

· Шрот – обрізки після виділення олії з насіння;

· лушпиння або лушпиння насіння.

Так як з останніми двома ми коротко розібралися, зупинимо увагу на макуху. Його одержують у процесі пресування насіння, і те, що залишається від їх ядер, називають макуху. Такі рубані залишки відрізняються своїм корисним складом з білка і лише 7 відсотків жиру.

Отже, кількість протеїну у цьому продукті більша ніж у злакових зернах, тому його можна застосовувати для корму тварин. До того ж, тут є вітамін Е і корисні фосфоліпіди. Макуха містить і інші поживні та активні мікроелементи, які необхідні для нормального розвитку тваринного організму. До того ж такий продукт не дорогий і доступний.

ДЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬ?
Як ви вже помітили, завдяки багатому складу макуха є ідеальним варіантом для корму тварин, таких як кролики, свині та рогата худоба, а також птахів. Він сприяє збільшенню ваги, покращенню обмінних процесів у тваринному організмі. Крім того, макуха може запобігти появі захворювань і дає багато енергії. Його виробляють у вигляді гранул або пресованих пластин та крупиць.

Крім того, такий корм не має ніякого запаху та неприємного смаку. Його потрібно зберігати у сухому місці, бажано у мішках. Велика кількість вологи або джерела тепла можуть значно знизити якість продукту і зробити його непотрібним.

Крім правильного способу зберігання потрібно дотримуватися порційної годівлі тварин. Адже інакше передозування організм тварини може сильно пошкодитися.

Такий продукт рекомендується для годівлі худоби як для великих ферм і заводів, так і для приватних осіб. Адже насправді він не такий вже й дорогий, ніж інші подібні продукти, що справді тішить тих, хто тримає багато худоби.

Прокрутити вгору